TAŞKAFALAR

Her şey gökyüzünden dev bir meteorun dünyaya yönelmesiyle başladı…

Dünyadan tam 100 bin ışı yılı uzakta, Kepler 22b Gezegeni’nde keyif dolu bir gün… Galaksinin en eğlenceli ailesi Taşkafalar ise Dünya manzaralı güzel bahçelerinde mangal keyfinde… Ama o da ne? Kocaman bir göktaşı hızla dünyaya doğru ilerlemektedir. Ailenin süper babası VINOX büyük bir cesaretle hemen ailesini toplar ve özel kıyafetlerini giyerek göktaşını durdurmak için harekete geçer.

Meteorun üstüne inen Taşkafalar, bu büyük gök taşını durdurmak için hızla çalışmaya başlarlar. Dünyaya çok az bir mesafe kala meteor nihayet parçalanmıştır ve dünya büyük bir felaketten Taşkafalar sayesinde kurtulmuştur. Ama onlarca küçük parça dünyaya düşmektedir. Tabi ki Taşkafa ailesiyle birlikte…

Yer İstanbul, sabahın ilk saatleri…

Şu an Mall of İstanbul’un bulunduğu bölgeye düşen meteor parçalarından biri, yerde kocaman bir krater oluşturmuştur. Taşkafa ailesi ise teker teker gökyüzünden aşağı inmiştir bile. Gürültüyü duyup bölgeye gelen insanlar açılan o büyük kratere ve Taşkafa ailesine şaşkın, biraz da endişeli gözlerle bakmaktadır. Baba Vinox ailesine doğru döner ve anne Kozmono, çocukları Zonar ve Krazel, küçük tatlı bebek Zozo ile birlikte insanları neşelendirecek ve sınırsızca eğlenmelerini sağlayacak dev bir oyun parkı yapmaya koyulurlar.

Roller Coaster’dan Çuf Çuf’a, Atlı Karınca’dan Dönme Dolaba kadar her yaşa çılgın bir eğlence yaşatacak bu kocaman parkı kısa sürede bitirirler. Evleri Taşkafa Mağarası’nı da buraya yaparlar. Kendi aralarında “MOİ MOİ” diye konuştukları için de parkın adını MOİPARK koyarlar. Moipark’ın çok sevilen logosunu ise o güzel anı resmeden küçük bir çocuğun çiziminden ilham alarak tasarlarlar.

Taşkafa ailesi, kurdukları eğlence kolonisiyle büyük küçük herkesin sevdiği bir dünya yaratıp herkesin kalbini kazanır. Böylece Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı MOİPARK’ta sınırsızca bir eğlence başlamış olur.


taskafalar